ELEKTRİK MOTORLU RENAULT FLUENCE TÜRKİYE’DE ÜRETİLİYOR

 

Renault, 2011 yılından itibaren podyuma çıkardığı Fluence’ın elektrikli versiyonunu Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretiyor.

 

Renault olarak, dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek için yola çıktık. Uzun çalışmalar ve kapsamlı araştırmalar sonucunda doğaya ve insana saygılı, çevreci otomobilleri hayata geçirdik. Elektrikle çalışan, kullanımda sıfır emisyonla doğada hiçbir iz bırakmayan bu otomobilleri, dünyaya armağan etmekten büyük bir gurur duyuyoruz. Üstelik, devrim niteliğindeki bu değişimin tohumlarını dünyanın en bereketli topraklarında atıyoruz. Elektrik motorlu Fluence’ı, Türkiye’de, yeşil Bursa’da üretiyoruz. Biliyoruz ki, doğa, bu topraklara her zaman cömert davrandı. Şimdi, bizim doğaya cömert davranmamızın zamanı.

 

 

2011 YILINDAN İTİBAREN %100 ELEKTRİKLİ VE SIFIR SALIMLI* EKSİKSİZ BİR ARAÇ GAMI

Elektrikli otomobil, herkese sıfır salımlı* ulaşım imkanının sunulmasını sağlayan, çığır açıcı bir çözümdür. Renault eco² çevre politikasıyla uyumlu Renault Z.E. elektrikli otomobiller anlamlı çevreye saygılı veya çevreyle dost ilerlemeleri sağlamak amacıyla toplumun her kesiminin satın alabilmesi için tasarlandı.

2011 yılından itibaren, herkesin erişebileceği elektrikli Renault otomobiller seri olarak üretilip satılmaya başlandı.

* kullanımda sıfır salım

 


Daha fazla bilgi için tıklayın

 

 

YUKARI